Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programmas 2025. ietvaros biedrība "Penkulē atver durvis"īstenoja projektu:
"Vajag darīt tā, kā darīt vajag, bet darīt tā, kā nevajag darīt, nevajag” ( Vēsturisku ēku uzturēšanas un glābšanas meistardarbnīcas Ālaves muižā)"
Pateicoties Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programmas līdzfinansējumam 2025. jūnijā aicinājām interesentus piedalīties restauratora, biedrības “Cēsu mantojums” valdes priekšsēdētāja, Latvijas restauratoru biedrības biedra Jāņa Tolpežnikova vadītajās meistardarbnīcās.
14. jūnijā
1. meistardarbnīca: Trupes sēņu skarto vietu noteikšana un trupes sēņu atpazīšana. Ķirmju, koksngraužu aktīvās darbības zonu noteikšana. Insekticīdu izmantošana, lai apkarotu koksngraužus un ķirmjus koka konstrukcijās un interjera daļās. Nekrāsotu koka daļu apstrāde ar biocīdu vietās, kuras skārušas pelējuma sēnītes, aļģes, sūnas. Apmeklēja 11 dalībnieki
15. jūnijā
2. meistardarbnīca: Nekrāsotu koka daļu piesūcināšana ar lineļļas pernicu, lai nodrošinātu to pirmatnējo noturību āra apstākļos pirms pilna cikla restaurācijas darbiem. Pagaidu stiklošanas un logu vērtņu nostiprināšanas darbi, lai nodrošinātu logu vērtņu un aplodu noturību pret atmosfērisko iedarbību.
Apmeklēja 10 dalībnieki
Dažas apmeklētāju atziņas par semināru:
Paldies, nē PALDIES par vērtīgo pieredzi"
- "Izrādās varu izdarīt arī pats..."
- "Reālas zināšanas, kuras varēšu pielietot!"
- Prieks par iepazītiem domubiedriem..."
- Paldies par tik spēcīgu un jaudīgu meistarklasi..."
- "Atbraucu un iemācījos. Vienreizēji foršs rezultāts...."